Microsoft, Copilot’un İmleç Üzerine Gelindiğinde Otomatik Açılmasını Sağlayacak

Microsoft, Windows 11’de Copilot’u başlatmak için yeni bir yöntem üzerinde çalışıyor. Özel klavye kısayoluna (Win + C) ve görev çubuğundaki Copilot düğmesine tıklama özelliğine ek olarak Microsoft, yeni AI asistanının farenin üzerine geldiğinizde açılmasını istiyor.

Şirket bu değişikliği Pazartesi günü Beta Kanalında yayınlanan en son Windows 11 önizleme yapısında duyurdu:

“Windows’ta Copilot için yeni bir vurgulu deneyimi deniyoruz. Fare imlecinizi görev çubuğundaki Copilot simgesinin üzerine getirdiğinizde, Copilot bölmesi açılacaktır. Copilot bölmesi açıldıktan sonra etkileşimde bulunulmadığı sürece kapanacaktır. Bu, önümüzdeki birkaç hafta içinde Beta Kanalındaki Windows Insider’lara yavaş yavaş dağıtılmaya başlayacak.”

Microsoft’un bu değişikliği yeni değil. Daha öncelerinde de Windows Arama sekmesini aynı şekilde sadece fare imleciyle açılacak şekilde değiştirmişti.

Bunlara ek olarak Microsoft Edge uygulamasında, asistanı açmak için tıklama gerektirmeyen özel bir Copilot düğmesi mevcut. Edge’de Copilot’u başlatmak için fareyi üzerine getirmeniz yeterli.

Şirket, Copilot’u  Windows 11 kullanıcıları için daha kullanışlı hale getirebilme adına çeşitli özellikler üzerinde çalışıyor. Bunlara örnek olarak yeni animasyonlara sahip komutlar, sistem ayarları ve cihaz bilgileriyle beraber erişilebilirlik entegrasyonu gösterilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x